دفتر بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز معلم بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دفتر بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز معلم بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ،خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ،اقْرَأْ وَرَبُّکَ الْأَکْرَمُ،الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ،عَلَّمَ الْإِنْسَانَ مَا لَمْ یَعْلَمْ از ابتدای خلقت بشر، آموزگاران، الگوهای آموزشی و تعیین کننده راه هدایت بشریت بوده اند، اهمیت این موضوع به قدری است که خداوند تبارک و تعالی در آیات شریفه، خود را معلم می خواند. دین مبین اسلام مبتنی بر نظام تعلیم و تربیت است و تعالی و ارتقای انسان‌ها بسته به بهره‌گیری از چشمه زلال فطرت پاک انسانی است. جهان وامدار همه‌ استادان فرهیخته ای است که به تاسی از پیامبران الهی بویژه پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) چراغ هدایت بشریت را روشن و فروزان نگاه داشته اند پس معلمی ویژگی الهی و صفات بارز انسان های برجسته است. نقش این چراغهای راهنما و هدایت بشریت به قدری است که حضرت امام خمینی(ره) این نقش را همچون نقش انبیا برای جامعه می‌دانند. معلمین، با تقوا، علم و روحیه جهادی هدایتگر انسان ها به سمت این سرچشمه فیاض و تعالی بشریت هستند. این است که همواره همه جوانان، معلمین دوران نوجوانی و جوانی خود را از یاد نبرده و به عنوان الگوهای زندگی خود در ذهن برای همیشه نگه می‌دارند. به فرموده امام خامنه ای در بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان عامل اصلی رشد و پیشرفت کشور عزیز ایران اسلامی هستند، این مهم رسالت معلمی اساتید را برای هدایت و ارتقاء دانش علمی جوانان برای پیاده‌سازی این منویات داهیانه روشن نموده و بر این اساس از هیچ کوششی دریغ نمی کنند. بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری، این روز بزرگ را به ساحت همه اساتید و معلمین خصوصا اساتید و معلمین خدوم دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌نماید.

گفتنی است دکتر علی ماندگار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی بیرجند و رئیس بسیج اساتید دانشگاه ازاد اسلامی خراسان جنوبی نیز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید استاد مطهری روز گرامی داشت مقام معلم را به استادان دانشگاه و فرهنگیان حوزه سما تبریک گفت

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ زمان : ۱۴:۴۸ كاربر : pr بازديد : ۱۳۱
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ زمان ويرايش : ۱۴:۴۹ كاربر : pr

امام حسین(ع):

لَمّا أصبَحَ [الحُسَينُ عليه السلام ]يَومَهُ الَّذي قُتِلَ فيهِ قالَ : اللّهُمَّ أنتَ ثِقَتي في كُلِّ كَربٍ ، ورَجائي في كُلِّ شِدَّةٍ ، وأنتَ لي في كُلِّ أمرٍ نَزَلَ بي ثِقَةٌ ، وأنتَ وَلِيُّ كُلِّ نِعمَةٍ ، وصاحِبُ كُلِّ حَسَنَةٍ .

چون امام حسين عليه السلام شبِ روزى را كه در آن شهيد شد، به صبح رساند، گفت : «خداوندا! تو تكيه گاه من در هر سختى و اميد من در هر گرفتارى هستى. تو مورد اعتماد منى، در هر چه بر من درآيد و تويى ولىّ هر نعمت و صاحب هر نيكى» .

الطبقات الكبرى (الطبقة الخامسة من الصحابة) : ج۱ ص ۴۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

۲۰ محرم ۱۴۴۱ قمري

۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۸
طلوع آفتاب ۰۶ : ۲۰
اذان ظهر ۱۲ : ۲۷
غروب آفتاب ۱۸ : ۳۳
اذان مغرب ۱۸ : ۵۱
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۶
انتخاب شهر