نشست هم اندیشی شهید مطهری و اخلاق آموزشی در واحد بیرجند برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی در ابتدای این نشست دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن گرامی داشت هفته معلم گفت مرحوم شهید مطهری معلمی با اخلاق واندیشمندی فرزانه بودکه با دیدگاههای عمیق و دقیق خودابعاد گوناگون علوم انسانی رامورد نقد و بررسی قرار می داد . وی وارستگی اخلاقی و توانمندی علمی را از ویژگی های بسیار ضروری معلمان و استادان بر شمرد و با اشاره به اینکه تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، توجه ویژه به بعد رسالت فرهنگی اجتماعی دانشگاه، اهتمام جدی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و کمک به رونق تولید و گسترش ارتباطات بین‌المللی از مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی است گفت: سال ۹۷در سایه همدلی و همکاری صمیمانه ای استادان و کارکنان برای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی سالی پر توفیق بود.

وی گفت: حضور در عرصه‌ی بین‌الملل با پذیرش ۱۵۰ دانشجوی افغانستانی و افزایش کیفیت رشته‌های علوم پزشکی، وایجاد معاونت مربوطه و اقدام برای گسترش رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، اقدامات اثربخش در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و فعال‌شدن مرکز رشد واحدهای فناور، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌ها و نهادها، تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه و ایجاد ستاد پیگیری اهداف بیانیه گام دوم انقلاب ازجمله این توفیقات و اقدامات مهم در سال گذشته است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه حضور و تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند را رخدادی مبارک و موثردر تقویت ارتباطات بین المللی و تحکیم پیوستگی های فرهنگی با کشورهای همسایه برشمرد و اظهار امید واری کرد با همکاری مسولان مربوطه در مهر ماه سالجاری شاهد حضور تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی باشیم .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام دکتر محمد علی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی به بیان ابعاد ژرف نگری ،اخلاق و جسارت علمی استاد شهید مطهری پرداخت وبا اشاره با اینکه آن استاد فرزانه در شمار معدود افرادی است که نظریه تاریخی دارند گفت :آن شهید بزرگوار هم یک روشنفکر دینی بود و هم یک شخصیت قرآنی متعبد و درحقیقت یک الگوی کامل برای اساتید و معلمان است . رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه گفت رهبری معظم انقلاب تاکید دارند که اساتید باید نخبه پروری کنند .وی افزود همانگونه که شهید مطهری یک نگاه بلند عمیق و آرمانی داشت اساتید و معلمان ما نیز باید نگاه آرمانی داشته باشند و قلب عرصه های اجتماعی بروند

.دراین جلسه دکتر سید غلامرضا موسوی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ازاد اسلامی بیرجند و دکتر حسین حکیم پور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی ضمن بیان گزارشی از فعالیت های حوزه های مربوطه بر ضروت واهمیت رعایت اخلاق آموزشی تاکید کردند

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ زمان : ۱۰:۴۱ كاربر : pr بازديد : ۱۳۳
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ زمان ويرايش : ۱۲:۵۷ كاربر : pr

امام حسین(ع):

لَمّا أصبَحَ [الحُسَينُ عليه السلام ]يَومَهُ الَّذي قُتِلَ فيهِ قالَ : اللّهُمَّ أنتَ ثِقَتي في كُلِّ كَربٍ ، ورَجائي في كُلِّ شِدَّةٍ ، وأنتَ لي في كُلِّ أمرٍ نَزَلَ بي ثِقَةٌ ، وأنتَ وَلِيُّ كُلِّ نِعمَةٍ ، وصاحِبُ كُلِّ حَسَنَةٍ .

چون امام حسين عليه السلام شبِ روزى را كه در آن شهيد شد، به صبح رساند، گفت : «خداوندا! تو تكيه گاه من در هر سختى و اميد من در هر گرفتارى هستى. تو مورد اعتماد منى، در هر چه بر من درآيد و تويى ولىّ هر نعمت و صاحب هر نيكى» .

الطبقات الكبرى (الطبقة الخامسة من الصحابة) : ج۱ ص ۴۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

۲۰ محرم ۱۴۴۱ قمري

۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۸
طلوع آفتاب ۰۶ : ۲۰
اذان ظهر ۱۲ : ۲۷
غروب آفتاب ۱۸ : ۳۳
اذان مغرب ۱۸ : ۵۱
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۶
انتخاب شهر