تاکید مسئولان دانشگاه بر ضرورت بهره وری عالمانه از ماه ضیافت الهی / دکتر هاشمی:تعمیق فرهنگ دینی یک ضرورت است.

دبير هيات امنا و رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان جنوبي با اشاره به اينكه تهذيب نفس و خضوع و خشوع زمينه بهره برداري مومنانه از خوان پر فيض الهي را در ماه مبارك رمضان فراهم مي آورد، گفت: ماه مبارک رمضان به سان مکتبی عالی در تربیت و اخلاق است.به گزارش مرکز خبر روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي بيرجند دكترسیدحسن هاشمی گفت: ماه مبارک رمضان فرصت ارزشمندی برای حضور بر سفره الهی و تقویت روحيه دينداري درجامعه است. وی با اشاره به اینکه مراكز تعليم و تربيت بايد از اين ماه كه درحقیقت مانند مکتب عالي برای تربيت و اخلاق است در جهت تعميق فرهنگ ديني استفاده نماید گفت:توجه ویژه به اصول اسلامي براي پرورش نيروهاي انساني متعهد یک ضرورت است.

حجت الاسلام و المسلمين دکتر محمدعلی تابعي نیز با اشاره به اینکه بزرگترين درس ماه مبارك رمضان خود سازي است گفت: مهم ترين قدم براي خود سازي اين است كه انسان به خودش و به اخلاق و رفتارش با نظر انتقادي نگاه كند. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی ازماه رمضان به عنوان دوره اي براي تزكيه ، تهذيب ، ساختن و مقاومت كردن و توجه و تقرب به خدا ياد كرد و طرح ريزي برنامه هاي ديني و اخلاقي دردانشگاه ها در ايام گرانقدر اين ماه را فريضه اي بسيار موثر براي ايجاد محيطي سرشار از نشاط و معنويت دانست و گفت: همه ی ما باید اين ماه مبارك نسبت به پاك سازي بنيه معنوي خود اقدام نمائيم .

دکتر علی ماندگار معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند نیزبا اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان تاثیر بسیار عمیقی در روح و روان و سلامت جسمانی روزه داران دارد گفت:روحانیت و نورانیتی که در این ماه پربرکت روزه داران کسب می کنند در حقیقت زمینه کسب فیوضات الهی را فراهم می آورد , وی افزود:به منظور ایجاد نشاط معنوی و بهره وری همکاران گرامی از مفاهیم بلند کلام وحی در این ماه در دانشگاه دوره تفسیر قرآن برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمين محمد حاجي زاده معاون نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دردانشگاه آزاد اسلامي استان هم با اشاره به مفاهيم بلند موجود در خطبه شعبانيه پيامبر اكرم (ص) كه در آن ژرفا و عظمت ماه ضيافت الهي يادآوري شده است، گفت: دراين خطبه ازماه مبارك رمضان به عنوان بهترين ماهها كه روزها ، شبها و ساعت هايش فضيلت بسياري دارند ياد شده است. وی افزود: ضرورت دارد كه در اين ايام پرخیروبركت با گريز از نفس به حريم قرب الهي پناه ببريم.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ زمان : ۱۴:۰۸ كاربر : pr بازديد : ۱۸۹
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ زمان ويرايش : ۱۴:۳۵ كاربر : pr

امام حسین(ع):

لَمّا أصبَحَ [الحُسَينُ عليه السلام ]يَومَهُ الَّذي قُتِلَ فيهِ قالَ : اللّهُمَّ أنتَ ثِقَتي في كُلِّ كَربٍ ، ورَجائي في كُلِّ شِدَّةٍ ، وأنتَ لي في كُلِّ أمرٍ نَزَلَ بي ثِقَةٌ ، وأنتَ وَلِيُّ كُلِّ نِعمَةٍ ، وصاحِبُ كُلِّ حَسَنَةٍ .

چون امام حسين عليه السلام شبِ روزى را كه در آن شهيد شد، به صبح رساند، گفت : «خداوندا! تو تكيه گاه من در هر سختى و اميد من در هر گرفتارى هستى. تو مورد اعتماد منى، در هر چه بر من درآيد و تويى ولىّ هر نعمت و صاحب هر نيكى» .

الطبقات الكبرى (الطبقة الخامسة من الصحابة) : ج۱ ص ۴۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

۲۰ محرم ۱۴۴۱ قمري

۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۸
طلوع آفتاب ۰۶ : ۲۰
اذان ظهر ۱۲ : ۲۷
غروب آفتاب ۱۸ : ۳۳
اذان مغرب ۱۸ : ۵۱
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۶
انتخاب شهر