جلسه ستاد بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) برگزارشد.
جلسه ستاد بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی در این جلسه دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن گرامی داشت سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی( ره) و قیام پانزده خرداد وتاکید برحضور گسترده در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت :خداوند سبحان را شاکر و سپاسگزاریم که بعد از ارتحال بنیانگذار انقلاب ،مقام معظم رهبری با همان صلابت و تدبیر حضرت امام ، مسیر متعالی آن حضرت را ادامه دادند . دکتر هاشمی تاکید کرد یکی از وظایف بسیار مهم دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تبیین اندیشه های متعالی حضرت امام خمینی (ره ) برای جوانان عزیز و دانشجویان گرامی است .

دکتر علی ماندگار معاون دانشجویی و فرهنگی و رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز یکی از ویژگی های مهم حضرت امام خمینی (ره) را برخورداری از بینش عمیق نسبت به دشمن و شگرد های مختلف دشمنان اسلام بر شمرد وبا اشاره به هجمه های اخیر استکبار گفت :امام (ره) دشمن شناسی را یک تکلیف شرعی می دانستند .

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی ،امام خمینی را یکی از بزرگترین پایه گذاران بیداری اسلامی در سطح جهان برشمرد و گفت رمز پیروزی نهضت امام خمینی (ره)عشق آن حضرت به هدف متعالی و آرمانهای اسلامی و ایثارگری همه جانبه در راه تحقق آن ارمانها بود . حجت الاسلام والمسلمین حسین واقعی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند نیز ضمن اشاره به اینکه امام خمینی انسانی کامل بود که علم و عمل را به هم آمیخته بود گفت :حماسه امام خمینی (ره )از حماسه ی امام حسین (ع)نشات گرفته بود و مبتنی بر معارف غنی مکتب عاشورا بود .

مهندس ذوقی سرپرست اداره کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با تاکید برضرورت تبیین آرمانهای والای امام خمینی (ره)و ابعاد مختلف اندیشه های متعالی آن حضرت برای انسجام اسلامی و ایستادگی در برابر سلطه جویان و استکبار جهانی گفت :آثار و اندیشه های حضرت امام منابع بسیار ارزشمندی برای بصیرت افزایی و مقابله با اهداف نظام سلطه است

گفتنی است در در این جلسه تصمیماتی در خصوص بزرگداشت هرچه بهتر ایام ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اتخاذ شد .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ زمان : ۱۴:۴۹ كاربر : pr بازديد : ۹۴
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ زمان ويرايش : ۱۵:۰۱ كاربر : pr

امام حسین(ع):

لَمّا أصبَحَ [الحُسَينُ عليه السلام ]يَومَهُ الَّذي قُتِلَ فيهِ قالَ : اللّهُمَّ أنتَ ثِقَتي في كُلِّ كَربٍ ، ورَجائي في كُلِّ شِدَّةٍ ، وأنتَ لي في كُلِّ أمرٍ نَزَلَ بي ثِقَةٌ ، وأنتَ وَلِيُّ كُلِّ نِعمَةٍ ، وصاحِبُ كُلِّ حَسَنَةٍ .

چون امام حسين عليه السلام شبِ روزى را كه در آن شهيد شد، به صبح رساند، گفت : «خداوندا! تو تكيه گاه من در هر سختى و اميد من در هر گرفتارى هستى. تو مورد اعتماد منى، در هر چه بر من درآيد و تويى ولىّ هر نعمت و صاحب هر نيكى» .

الطبقات الكبرى (الطبقة الخامسة من الصحابة) : ج۱ ص ۴۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

۲۰ محرم ۱۴۴۱ قمري

۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۸
طلوع آفتاب ۰۶ : ۲۰
اذان ظهر ۱۲ : ۲۷
غروب آفتاب ۱۸ : ۳۳
اذان مغرب ۱۸ : ۵۱
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۶
انتخاب شهر