حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده: اتحاد حوزویان و دانشگاهیان از مهم ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده:

اتحاد حوزویان و دانشگاهیان از مهم ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی در جمع کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند گفت: مساله وحدت میان حوزه و دانشگاه از یادگارهای ارزشمند امام راحل و بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری است به طوری که مقام معظم رهبری در یکی از بیاناتشان در این زمینه می فرمایند وحدت حوزه و دانشگاه یکی از اساسی ترین و پیچیده ترین و عمیق ترین مسائل انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند حجت الاسلام والمسلمین محمد حاجی زاده گفت: یکی از جنبه های وحدت، وحدت حوزویان و دانشگاهیان است که همانگونه که شاهد هستیم هرکجایی که این دو قشر باهم و در کنار هم بوده اند به پیروزی های بزرگی دست پیدا کرده اند مثل پیروزی انقلاب اسلامی که اتحاد این دو قشر از موثر ترین عوامل پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

وی در ادامه افزود: جنبه دیگر وحدت حوزه و دانشگاه وحدت در هدف است که با در کنار هم قرار گرفتن علم و دین حاصل می شود. در چند جای قرآن کریم تزکیه و تعلیم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که این خود موید این مطالب است چرا که دانشمند حوزوی و دانشگاهی بدون تزکیه و غیر مومن هدف او هدف الهی نیست بلکه علم را برای حب ذات یا کسب سرمایه فرا می گیرد لذا ممکن است علمش نه تنها به نفع جهان بشریت نباشد بلکه بلای جان انسان ها می باشد مثل دانشگاهی که از علمش برای ساخت بمب های اتمی استفاده می کند و عالم دینی که ممکن است به جای هدایت بشریت موجب گمراهی و دور کردن مردم از دین بشود.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده گفت: امیدواریم که افراد تحصیل کرده جامعه با اتحاد و همدلی موجب پیشرفت و قدرت و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و زمینه حکومت جهانی امام زمان علیه السلام را فراهم سازند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ زمان : ۱۵:۲۳ كاربر : pr بازديد : ۱۰۱
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ زمان ويرايش : ۱۵:۳۳ كاربر : pr

امام علی(ع):

أيَسُرُّكَ أن تَكونَ مِن حِزبِ اللّهِ الغالِبينَ؟ اِتَّقِ اللّهَ سُبحانَهُ وأحسِن في كُلِّ اُمورِكَ؛ فَإِنَّ اللّهَ مَعَ الَّذينَ اتَّقَوا وَالَّذينَ هُم مُحسِنونَ.

آيا می خواهى از حزب پيروز خداوند باشى؟ از خدا پروا كن و كارها را درست انجام بده؛ چرا كه خداوند با كسانى است كه تقواپيشه اند و آنانى كه كارها را نيكو (بى عيب و نقص) انجام می‌دهند.

غرر الحكم، ح۲۸۲۸

ميزان الحكمه: ج۱۳ ص۳۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

۲۸ ربیع الثانی ۱۴۳۹ قمري

۱۶ ژانويه ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۱۱
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۶
اذان ظهر ۱۱ : ۴۳
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۰
اذان مغرب ۱۷ : ۰۹
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۰
انتخاب شهر