دکترثقه الاسلامی :دوره اندیشه تمدن سازدردانشگاه آزاد اسلامی استان درحال برگزاری است

دکتر محمد جواد ثقه الاسلامی :دوره اندیشه تمدن ساز که از آذرماه سال قبل در دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده در حال برگزاری است .

دکتر محمد جواد ثقه الاسلامی دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت : دوره اندیشه تمدن ساز که از آذرماه سال قبل در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی شروع شده در حال برگزاری است .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند :دکتر محمد جواد ثقه الاسلامی با علام این خبر گفت : اين طرح در حقيقت موضوع طرح كلي انديشه اسلامي در قرآن است كه برگرفته از متن كامل مجموعه جلسات سخنراني مقام معظم رهبري در رمضان سال 1353 هجري شمسي در مسجد امام حسن مجتبي (ع) مشهد مقدس مي باشد. دکتر محمد جواد ثقه الاسلامی در ادامه بااشاره به اینکه اين مباحث در قالب كتابی بسیار ارزشمند و وزین در 536 صفحه به چاپ رسيده است افزود: اين مباحث در قالب چهار بخش ايمان، توحيد، نبوت و ولايت و در 28 جلسه سخنراني در طي روزهاي ماه مبارك رمضان بعد از نماز ظهر و عصر بيان شده است.

این استاد دانشگاه گفت : با توجه به ويژگي هاي برجسته اين مباحث و اهميت آن ها، طرح انديشه تمدن ساز با موضوع بحث و تبادل نظر پيرامون مباحث فوق در مجموعه واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي كشور آغاز گرديد و به اين منظور حلقه هاي مباحثاتي در كليه واحدها شكل گرفت و با توجه به شيوع بيماري كرونا دوره ها به صورت ثابت و در يك برنامه هفتگي به صورت مجازي برگزار مي گردد. دکتر محمد جواد ثقه الاسلامی گفت: در استان خراسان جنوبي اين دوره با همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاداسلامی استان در 6 گروه و با حضور 32 نفر از اساتيد (حدود 30 درصد جمعيت اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي) از آذر ماه 1399 آغاز شده و به صورت همزمان در حال برگزاري است.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ زمان : ۲۳:۰۳ كاربر : pr بازديد : ۲۲۹
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ زمان ويرايش : ۲۳:۰۷ كاربر : pr

حضرت اميرالمومنين،علي(ع):

و قَدَّرَ الأرزاقَ فَكَثَّرَها و قَلَّلَها و قَسَّمَها على الضِّيقِ و السَّعَةِ، فَعَدَلَ فيها لِيَبتَلِيَ مَن أرادَ، بِمَيسورِها و مَعسورِها و لِيَختَبِرَ بذلكَ الشُّكرَ و الصَّبرَ مِن غَنِيِّها و فَقيرِها .

روزى‌ها را مقدّر فرمود و آن گاه، آنها را زياد و كم و به تنگى و فراخى عادلانه تقسيم كرد، تا هر كه را بخواهد به وسعت روزى و يا تنگى آن بيازمايد و از اين طريق سپاسگزارى و شكيبايى توانگر و تهيدست را به آزمايش گذارد.

نهج البلاغة : خطبه ۹۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۱
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر